Jak znaleźć najlepszy kredyt mieszkaniowy

Najlepszy kredyt mieszkaniowy, jak go znaleźć? Jeśli aktualnie jesteś na etapie zakupu wymarzonej nieruchomości na lata i stoisz przed wyborem kredytu hipotecznego to temat idealny dla Ciebie. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert kredytowych od różnych banków. W jaki sposób wybrać tą najlepszą dla siebie. Tak aby nie przejmować się wysokimi opłatami i wysoką ratą miesięczną? To wszystko zależy od tego jakie są Twoje możliwości finansowe i plany na przyszłość dotyczące kredytu hipotecznego, który zamierzasz wziąć. Inaczej kształtuje się sytuacja momencie kiedy planujesz spłacić kredyt wcześniej. Inaczej jeśli masz zamiar płacić planowo raty przez cały okres kredytowania.

Najlepszy kredyt mieszkaniowy

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny? – Zapoznaj się z parametrami kredytu

Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę kredytową warto dowiedzieć się trochę na temat parametrów kredytu. Żeby wiedzieć jakie są jego składowe i co tak naprawdę będziemy płacić do banku przez tyle lat.  Jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt hipoteczny? Trzeba zacząć od zdobycia wiedzy na ten temat. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na oprocentowanie. Jest to główny parametr kredytu i może być stały lub zmienny. Oprocentowanie stałe, najprościej mówiąc, jest bezpieczne, ale droższe. Oprocentowanie zmienne ulega zmianom w trakcie trwania okresu kredytowania, a składa się z marży banku i zmiennego wskaźnika WIBOR.  Tańszy kredyt to kredyt z oprocentowaniem zmiennym.

Kolejny parametr to prowizja, która wynosi od 1% do 3% wartości kredytu i może być wpłacona w całości lub doliczona do miesięcznej raty kredytu. Korzystniej jest zatem wpłacić ją w całości, ponieważ im wyższa rata tym wyższe odsetki. Banki często oferują w reklamach kredyty z prowizją 0%, ale tutaj znowu musimy się liczyć z pewnym haczykiem. Jeśli prowizja maleje rośnie marża. A co to takiego? Jest to stały element oprocentowania i przez cały okres kredytu pozostaje na tym samym poziomie. Jest ustalana na początku przy podpisaniu umowy i od niej zależy wysokość Twojej raty kredytu. Jeśli bierzesz wysoki kredyt masz większe możliwości negocjacji marży. Warto poświęcić trochę czasu by zdobyć najlepszy kredyt mieszkaniowy.

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny - jak go znaleźć

Najlepszy kredyt, jak go znaleźć? Znajdź swój sposób na spłatę kredytu za mieszkanie lub dom

Znasz już podstawowe informacje o kredycie i co dalej? Wszystko zależy od Twojego „sposobu na najlepszy kredyt”. Jeśli zamierzasz spłacać kredyt według harmonogramu, bez nadpłat. Taniej jest wziąć kredyt z wyższą prowizją płatną od razu w całości, a z niższą marżą. Wynika to z tego, że marża doliczana jest do każdej raty i przy regularnej spłacie każdego miesiąca oszczędzasz płacąc niższą ratę. Natomiast jeśli masz zamiar spłacić kredyt za kilka lub kilkanaście lat najtańszy kredyt dla Ciebie to kredyt z 0% prowizją, ale z wyższą marżą. W tym przypadku całkowity koszt marży nie będzie aż tak duży i nie stracisz kilkunastu tysięcy złotych prowizji płatnych na początku do banku.

Jak znaleźć najlepszy kredyt? Najlepszy, najkorzystniejszy kredyt hipoteczny to pojęcie zależne od indywidualnych czynników, które najlepiej zostaną ocenione przez profesjonalnego eksperta finansowego. Dostosuje on warunki kredytu do Twojej sytuacji, a także zapozna Cię z wiedzą na temat kredytu, tak żebyś mógł spać spokojnie w nowym domu.

Bezpłatna konsultacja z Anettą!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]