Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego - baner.

Wielu kredytobiorców ma ogromny problem z uzbieraniem wkładu własnego przy zamiarze kupna wymarzonej nieruchomości. Wysokość kwoty, którą musimy odprowadzić do banku przed uzyskaniem kredytu, ciągle wzrasta, co jeszcze bardziej studzi zapał. Czy zatem kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest w ogóle możliwy?

Czy otrzymamy w banku kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Na ten moment taki kredyt hipoteczny nie jest możliwy do otrzymania. Bez wkładu własnego nie staniemy się posiadaczami wymarzonej nieruchomości. Aktualnie kwota, jaką musimy mieć przygotowaną to 10% wartości mieszkania lub domu oraz dodatkowa suma, którą przeznaczymy na ubezpieczenie. Korzystniejsze warunki, na jakich możemy uzyskać kredyt hipoteczny, daje nam wkład własny na poziomie 20% wartości nieruchomości.

Banki wprowadziły obowiązkową wpłatę wkładu własnego nie dlatego, że chciały utrudnić uzyskanie kredytu. Głównym powodem było bezmyślne zaciąganie kredytów przez osoby, które nie były w stanie spłacić kredytu. Wiele przesłanek wskazuje jednak na to, że wprowadzony niedawno Nowy Ład może zmienić dotychczasowe warunki zaciągania kredytów hipotecznych.

Jaki wpływ na kredyt hipoteczny może mieć Nowy Ład?

Zwiększone wymaganie co do wkładu własnego utrudniają otrzymanie kredytu mieszkaniowego. Oprócz znacznej wysokości wkładu własnego warto również zabezpieczyć się oszczędnościami, które pomogą nam wyremontować i wykończyć nieruchomość. Nowe przepisy zawarte w świeżo wprowadzonych aktach to przede wszystkim gwarancja otrzymania kredytu. Oznacza to, że kredyt zostanie przyznany, a rząd weźmie na siebie odpowiedzialność za kredytobiorcę oraz jego wkład własny.

Kredyt hipoteczny - podpisanie umowy.

Taka gwarancja będzie obejmowała sumy do 100 tysięcy złotych, co daje nam około 20 do 40% wartości całego kredytu. Niestety nie wpłynie ona fizycznie do banku, a jest to jedynie gwarancja ze strony rządu, zatem nadal nie mamy wpłaconej kwoty stanowiącej wkład własny kredytu hipotecznego.

Kredyty hipoteczne na warunkach nowego ładu będą miały dodatkowe plusy dla kredytobiorców. Będą im przysługiwały dopłaty do spłaty kredytu hipotecznego, a ich wysokość będzie zależała od ilości dzieci. Najbardziej skorzystają na tym rodziny wielodzietne lub spodziewające się kolejnego dziecka.

Jakie należy spełniać wymagania, aby kupić mieszkanie bez wkładu własnego?

W przypadku zwykłego kredytu hipotecznego gwarancję otrzymają rodziny bezdzietne lub posiadające jedno dziecko. Kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego otrzymają oni jedynie wówczas, dy nie są posiadaczami innej nieruchomości. Jeżeli jesteśmy posiadaczami dwójki dzieci, możemy pozwolić sobie na zakup mieszkania, które nie przekracza 50 m2. Przy trójce dzieci jest to 75 m2, natomiast przy czwórce 90 m2. Limity metrażowe kończą się dopiero przy piątym dziecku.

Pożyczka hipoteczna przysługuje zarówno singlom, jak i parom oraz rodzinom z dziećmi. Nie ma również ograniczeń wiekowych dla osób korzystających z programu.

Jakie przewiduje się korzyści dla gwarantowanego kredytu mieszkaniowego?

Główną korzyścią będzie możliwość uzyskania kredytu przez osoby, które do tej pory nie mogły sobie na niego pozwolić ze względu na wkład własny. Nieustannie rosnące ceny nieruchomości wymuszają na klientach banków zaciąganie coraz wyższych kredytów. To właśnie od wartości kredytu hipotecznego jest zależne, ile zapłacimy wkładu. Nie pomaga również rosnąca inflacja, dlatego program gwarancyjny może zwiększyć możliwości zakupu mieszkania przez wielu Polaków.

Para - kredyt hipoteczny bez wkładu własnego.

Jakie zatem powstaje ryzyko?

Sam program zakłada wyeliminowanie nadmiernego wzrostu cen nieruchomości mieszkaniowych. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt bez wkładu własnego, wówczas będziemy musieli szukać mieszkania, którego cena za 1 m2 będzie spełniała wytyczne założone przez Nowy Ład. Oznacza to, że nie każde mieszkanie zostanie objęte gwarancją rządową na spłatę kredytu. Kredyt hipoteczny udzielony zostanie jedynie na wybrane nieruchomości umieszczone na liście programu.

Może to oznaczać, że będą to lokale o niskim standardzie, znajdujące się w mało atrakcyjnych lokalizacjach. Według ekspertów, tego rodzaju działania wspomagające zakup mieszkań, w przeszłości zawsze prowadziły do wzrostów cen nieruchomości. Niewykluczone, że tak samo będzie i tym razem. Kredytobiorcy mogą zostać również obarczeni gorszymi warunkami spłaty preferencyjnego kredytu, niż gdyby wpłacili wkład własny.

Na jakich zasadach będzie działało wpłacanie pieniędzy na kredyt?

Bardzo istotne jest, że pieniądze nie zostaną wypłacone kredytobiorcy od ręki. Dodatkowo gwarantowany wkład własny zostanie doliczony do pełnej wartości kredytu, a jego spłata będzie wynosiła minimum 15 lat. Spłata takiego kredytu będzie gwarantowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Dofinansowanie kredytu w ramach spłaty rodzinnej, które otrzyma rodzina po urodzeniu dziecka, będzie wypłacane za pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pieniądze z bonu mieszkaniowego zostaną przekazane bezpośrednio do banku, w których regulowane są spłaty kredytu.

Bezpłatna konsultacja z Anettą!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]