Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki - warto

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki często jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla osób, które niestety przez różne sytuacje życiowe wpadły w długi. Dzięki niemu można płacić jedną ratę zamiast kilku różnych, a co więcej zazwyczaj jest ona niższa. Niestety, rozwiązanie to nie jest skierowane do wszystkich osób.

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki - dla kogo?

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem, który nastawiony jest na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Umożliwia on połączeniu wielu zobowiązań w jedno większe, lecz warto wiedzieć, że nie trzeba konsolidować wszystkich zaciągniętych przez siebie kredytów. Czasami zdarza się, że jest to nieopłacalne. Niemniej jednak łączyć ze sobą można między innymi kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, mieszkaniowe, debety oraz kredyty z kart kredytowych.

Rozwiązanie to powoduje, że bank spłaca nasze wcześniejsze zobowiązania, a my płacimy nowe raty tylko i wyłącznie dla aktualnego kredytobiorcy. Co więcej, zyskujemy jedną dużą zaletę w postaci uniknięcia narastających zadłużeń, ponieważ często tak bywa, że w momencie, w którym ktoś ma wiele długów, to nie nadąża z ich regularną spłatą. Jeśli dana osoba zdecyduje się na połączeniu wszystkich swoich zadłużeń w jedno, to będzie spłacała zobowiązanie wobec jednej instytucji finansowej.

Powoduje to również, że czas spłaty ulega wydłużeniu, a co za tym idzie miesięczna rata może być zdecydowanie niższa niż wcześniej. Jednakże trzeba też pamiętać o tym, że wydłużenie spłaty zwiększa koszty kredytu. Dlatego też czasami nie warto konsolidować wszystkich swoich kredytów, ponieważ np. dla jednego banku zostało do spłaty 200 zł i takiego zadłużenia nie warto dodawać do wspólnej puli.

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Wiele osób ma jeden duży problem, który polega na tym, że ich wszystkie zobowiązania są na tyle duże, że konsolidacja wymaga ustanowienia zabezpieczenia np. w formie mieszkania. Niestety, nie wszyscy posiadają swoje własne nieruchomości, a co za tym idzie, nie mogą sobie pozwolić na zabezpieczenie hipoteczne. Na szczęście istnieje możliwość konsolidacji bez hipoteki. Tak naprawdę banki nie są zwolennikami tej formy zabezpieczeń, ponieważ ewentualna egzekucja jest długa i kosztowna. W niektórych sytuacjach bank mógłby nawet stracić na próbie odzyskania swoich środków.

Niemniej jednak kredyt konsolidacyjny może być z hipoteką lub bez jednakże przy większych kwotach banki wymagają zabezpieczenia. Dużym plusem konsolidacji bez kredytu hipotecznego jest fakt, że dużo łatwiej można go uzyskać. Dzieje się tak dlatego, że nie trzeba posiadać własnej nieruchomości, która nie jest obciążona żadnymi innymi kredytami.

Ostatnim elementem, o którym należy pamiętać, starając się o kredyt konsolidacyjny bez hipoteki to fakt, że bank będzie sprawdzał dane kredytobiorcy w różnych miejscach np. KRD i BIK. Niestety, tego punku nie można ominąć, ponieważ banki zawsze sprawdzają rejestry, aby uchronić się przed nierzetelnymi kredytobiorcami. Warto więc zadbać o swoją historię kredytową, aby mieć szansę na konsolidację, która w niektórych sytuacjach może naprawdę pomóc.

Bezpłatna konsultacja z Anettą!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]