Pomoc finansowa w czasie kryzysu

Jak wszyscy wiemy w Polsce mamy coraz więcej zarażeń koronawirusem. Chyba wszyscy słyszeli już o wirusie COVID-19 i jego skutkach. Obecnie jest ponad 10 000 osób zarażonych w Polsce i ponad pół tysiąca osób, które zmarły w wyniku zakażenia. Już od ponad miesiąca trwa stan, w którym większość firm musiała zrezygnować z działalności, a jako społeczeństwo zostaliśmy zobligowani do pozostania w domach. Większość usług świadczona może być tylko online. Jednak nie każdą usługę można przenieść do świata wirtualnego. Wielu z nas straciło pracę, zmniejszyły się nasze zarobki, nie mamy możliwości pracowania w naszej firmie online. Duża część osób, które aktualnie nie mają wystarczających oszczędności, nie zarabiają, posiadają rodziny, dzieci, kredyty czy pożyczki do spłacenia. Wielu z nas jest zadłużonych. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc w takiej sytuacji.

Koronawirus a kredyty – sprawdź, jak wygląda pomoc finansowa dla zadłużonych

Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji, gdy pomoc finansowa dla zadłużonych jest koniecznością, możemy skorzystać z dwóch opcji, jakie proponują nam banki. Po pierwsze pomoże zrobić sobie w banku wakacje od kredytu. Taki stan rzeczy może trwać od 3 do 6 miesięcy. Składamy wtedy prośbę w banku, aby odroczyć część płatności lub całość na dany okres. Jest to rozwiązanie tymczasowe. Całość pieniędzy będziemy musieli w późniejszym terminie oddać, wydłużając płatność kredytu lub spłacając wyższą ratę. Jest to jednak bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nie mamy aktualnie pieniędzy na spłatę zobowiązań. Drugą możliwością jest fundusz wsparcia kredytobiorców.

Ta pomoc finansowa dla zadłużonych polega na tym, że przez okres 3 lat będziemy dostawać miesięcznie 2 tysiące złotych na spłatę kredytu. Po tych 3 latach dostaniemy jeszcze 2 lata na odbudowę naszej sytuacji finansowej i dopiero potem będziemy zobowiązani spłacać w ratach po 500 złotych pożyczkę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ jeśli będziemy sumiennie spłacać raty, to część z nich zostanie umorzona. Z takiego wsparcia mogą skorzystać tylko wybrane osoby spełniające określone warunki: posiadasz lub w ostatnich 6 miesiącach posiadałeś dwa mieszkania lubo domy, zostałeś zwolniony bez Twojej winy lub sam złożyłeś wypowiedzenie.

Koronawirus, a kredyty - pomoc finansowa

Bezzwrotna pomoc finansowa – dobre rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw

Jeśli zatrudniacie do 10 pracowników w swojej firmie, możecie postarać się o bezzwrotną pożyczkę w wysokości do 5000 złotych. W celu jej uzyskania musicie złożyć wniosek w powiatowym urzędzie pracy. Bardzo wygodny jest fakt, że taką pożyczkę możecie uzyskać, nie ruszając się z domu. Przez Internet możemy złożyć wniosek, używając profilu zaufanego. Jeśli tylko przez następne trzy miesiące nasza firma będzie działać, pożyczka stanie się bezzwrotna.

Pomoc finansowa w czasie pandemii

Codziennie w sejmie uchwalanych jest kilka ustaw, również te dotyczące pomocy finansowych dla przedsiębiorców. Aktualnie państwo oferuje pomoc finansową dla wielu przedsiębiorców. Istnieje możliwość dofinansowania części wynagrodzeń oraz należnych składek ZUS w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Jeśli prowadzisz własną działalność, możesz uzyskań pomoc w zakresie dofinansowania kosztów działania firmy. Musisz jednak spełniać określone warunki, aby otrzymać dofinansowanie. Brak możliwości wykonywania danej usługi, pracy lub sprzedaży musi powodować spadek Twoich obrotów w stosunku do zeszłego roku, ale też do miesięcy poprzedzających ogłoszenie stanu pandemii. Jeśli pracodawca posiada umowy o pracę z pracownikami, może starać się również o pomoc. Dofinansowanie na pracownika może wynieść nawet ponad 80 procent dopłaty do wypłaty. Wszystko to wymaga jednak czasu i chęci pracodawcy. Musi on bowiem złożyć wniosek, który zawiera sporo danych i rubryk do wypełnienia. Firma musi spełniać też kilka wymogów formalnych, aby móc skorzystać z tych pieniędzy. Potem pozostaje czekanie na decyzję, która może być pozytywna lub nie.

Jak widzicie państwo i banki proponują liczne pomoce finansowe dla zadłużonych, dla firm i mikro przedsiębiorstw oraz samozatrudnionych. Większość z nas aktualnie potrzebuje pomocy finansowej. Nie dajcie się jednak wciągnąć w strony czy portale z ogłoszeniami: oferuję pomoc finansową, prywatna pomoc finansowa. Opinie na temat takich niesprawdzonych portali są bardzo różne. Należy jednak pamiętać, że lekkomyślnie korzystając z takich portali, możemy stracić dużo pieniędzy. Warto więc w sytuacji zadłużenia skorzystać z pomocy oferowanej przez państwo lub w przypadku wątpliwości zgłosić się do doradcy finansowego.

Jeśli Twój pracodawca z jakiegoś powodu nie wie o możliwości dofinansowania lub Twoi znajomi posiadający kredyt w banku nie są świadomi, że istnieje pomoc dla zadłużonych, warto o tym mówić. Możecie pomóc i sobie, utrzymując swoje stanowisko pracy i znajomym, którzy nie będą musieli martwić się aż tak bardzo o swoją przyszłość.

Bezpłatna konsultacja z Anettą!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]