Pożyczki Augustów - szybkie

Pożyczki Augustów to często wyszukiwana fraza, ponieważ coraz więcej osób poszukuje korzystnych pożyczek. Co więcej, jej popularną formą jest szybka pożyczka, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, czym tak naprawdę różni się od kredytu. Jak błyskawicznie zdobyć pieniądze na korzystnych warunkach?

Pożyczki Augustów

Wiele osób używa zamiennie słowa kredyt oraz pożyczka. Jednakże tak naprawdę te dwa sformułowania nie są bliźniacze i z punktu prawa znacząco się od siebie różnią. Przede wszystkim cechują się odmiennymi zasadami, podstawą prawną oraz podmiotami, które mogą ich udzielić.

Kredyt, a pożyczka

Umowa kredytu podlega pod Prawo bankowe, a co za tym idzie, kredyt uznaje się w momencie, w którym bank decyduje się na przekazanie do dyspozycji kredytobiorcy odpowiednią ilość pieniędzy. Co więcej, umowa dokładnie określa jej wysokość oraz cel, na który zostaną przeznaczone środki. Kredytobiorca jest zobowiązany do wydania otrzymanych funduszów zgodnie z zawartą umową oraz zwrotu całej kwoty wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty. Warto wiedzieć, że umowa kredytu może zostać zawarta tylko i wyłącznie na piśmie i jeśli tak się nie stanie, to jest ona nieważna. Co więcej, może jej udzielić tylko i wyłącznie bank oraz jest ona odpłatna (najczęściej w formie odsetek).

Jeśli zaś chodzi o pożyczkę, to jej forma jest dowolna – może być równie w postaci pieniędzy oraz rzeczy np. benzyny. Co więcej, pożyczkę mogą udzielać zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. Dużą zaletą jest fakt, że w umowie nie musi być określony cel, w którym zaciągana jest pożyczka. Jednakże ma to też swoje minus, ponieważ pożyczkodawca nie może kontrolować tego, czy środki lub przedmioty są użytkowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Warto też wiedzieć, że pożyczka może być zarówno darmowa, jak i płatna. Nie jest ona regulowana żadnymi przepisami, więc wszystko zależy od umowy.

Pożyczki Augustów – Szybko pożyczka

Nie jest sekretem fakt, że jedną z popularniejszych form pożyczki, jest szybka pożyczka. Tego typu oferty posiadają zarówno instytucje internetowe, jak i te stacjonarne. Ich dużą zaletą jest prędkość, w której można je otrzymać, bowiem środki mogą dotrzeć na konto nawet w kilkanaście minut. Niemniej jednak mają one swoje wady, w postaci kosztów uzyskania. Kredytodawcy wiedzą, że zazwyczaj decydują się na nie osoby, którym szybko potrzebne są pieniądze. Dlatego też korzystają z okazji, oferując szybkie, lecz kosztowne pożyczki. Oczywiście, nie wszystkie takie są, ale trzeba mieć świadomość, że w niektórych wypadkach może się okazać, iż pożyczyło się tysiąc złotych, a trzeba oddać dwa tysiące złotych.

W przypadku pożyczek należy liczyć się z takimi kosztami jak:

  • oprocentowanie pożyczki,
  • prowizja,
  • dodatkowe koszty np. ubezpieczenie.
Pożyczki Augustów - jak dostać

Wiele instytucji, które oferują pożyczki Augustów, ma ukryte koszty w różnych miejscach i nie wszyscy wiedzą, ile tak właściwie będzie do oddania. Warto więc zwracać uwagę na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, czyli RRSO. Jest to całkowity koszt, który ponosi osoba chcąca wziąć pożyczkę. Dzięki temu szukając tej najtańszej, nie trzeba sprawdzać regulaminów i szukać poszczególnych opłat, a wystarczy sprawdzić samo RRSO. W doborze odpowiedniego finansowania lub uzyskania dodatkowych środków pieniężnych pomogę oraz rozwieje wszelkie inne wątpliwości – zapraszam do wysłania zapytania – kontakt

Bezpłatna konsultacja z Anettą!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]