Negatywna decyzja kredytowa

Negatywna decyzja kredytowa to z całą pewnością ciężki moment na drodze w staraniu się o wymarzony dom lub mieszkanie. W jednym momencie cieszymy się, że za chwilę będziemy mogli zakończyć transakcję. W drugim natomiast tak naprawdę znajdujemy się w punkcie wyjścia. Jednak warto pamiętać, że negatywna decyzja kredytowa nie oznacza zamknięcia się możliwości i braku szansy na uzyskanie kredytu hipotecznego z innego źródła. Powodów, dla których uzyskaliśmy negatywną decyzję kredytową może być wiele, tak jak wiele jest banków i procedur jakimi się kierują. Warto przeanalizować szczegółowo sytuację i zastanowić się co jeszcze można zrobić i co zmienić, aby kredyt hipoteczny ostatecznie stał się osiągalny.  W dokładnej analizie niezwykle pomocny staje się ekspert finansowy. Jest on w stanie dostrzec szczegóły i przyczyny, które zadecydowały o odmowie kredytu.

Negatywna decyzja kredytowa - dlaczego

Negatywna decyzja kredytowa – dlaczego?

Przyczyn odmowy kredytu może być bardzo dużo, jednak zdarza się, że bank ich nie podaje. Co warto przeanalizować? Zastanów się jaka jest Twoja historia kredytowa? Czy miałeś już kiedyś jakieś kredyty i czy spłacałeś je terminowo? Może to właśnie nieterminowość lub co gorsza wpisanie do Krajowego Rejestru Długów stoi na przeszkodzie w uzyskaniu kredytu? Istotne dla banku jest również Twoje źródło dochodu. Ważne czy pracujesz na umowę o pracę, czy na umowę zlecenie, a może prowadzisz własną działalność gospodarczą? Pamiętaj, że w tym ostatnim przypadku banki wymagają co najmniej 12 miesięcy prowadzenia firmy zanim zaczniesz się starać o środki na zakup nieruchomości.

Zbyt duża liczba wniosków kredytowych złożonych w tym samym czasie również nie działa na Twoją korzyść. Tak samo jak zbyt duża liczba kredytów posiadanych w obecnym czasie. W związku z tym trzeba mądrze zaplanować cały proces starania się o kredyt, a wnioski składać rozważnie. Zasada im więcej wniosków tym lepiej w tym przypadku nie zadziała. Jeśli masz jakieś niespłacone kredyty można zastanowić się nad ich wcześniejszą spłatą. Negatywna decyzja kredytowa może być również wynikiem niepoprawnie wypełnionego wniosku kredytowego. Dlatego jeśli nie rozumiesz niektórych punktów we wniosku nie wypełniaj ich błędnie, ale zwróć się o pomoc do eksperta finansowego.

Negatywna decyzja kredytowa- co dalej?

Negatywna decyzja kredytowa – co dalej?

Negatywna decyzja kredytowa w jednym banku nie przekreśla naszych szans o kredyt. Każdy bank kieruje się swoimi procedurami  i różnice w procesowaniu wniosków mogą być naprawdę duże.  Banki różnie oceniają Twoją zdolność kredytową, biorą pod uwagę inne czynniki, a także możesz często trafić na okresowe promocje, które zwiększają Twoje szanse.  Czasami wystarczy otworzenie dodatkowo konta lub karty kredytowej w danym banku, lub spłata kredytu ratalnego na lodówkę i Twoja zdolność kredytowa rośnie. Jeśli skorzystasz z pomocy profesjonalnego doradcy na pewno nie zostaniesz w takiej sytuacji sam. Każdą sprawę można rozwiązać do końca i sprawdzić wszystkie możliwe przyczyny negatywnej decyzji kredytowej.

Bezpłatna konsultacja z Anettą!

  • 697-602-435